צרו קשר
whatsapp facebook instagram
X
logo

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

  למה כל כך קשה לתקשר בזוגיות?

  כל אחד מבני הזוג מגיע עם מטען משלו וציפייה שהצד השני יפתור לו את הבעיות, אך בפועל זה לא קורה וזה גורם לפער שנוצר כבר בתחילת הקשר ומביא לנתק בתקשורת ואף יכול להיות הטריגר לפרידה.

  בעיות בזוגיות, לעיתים קרובות מייצגות בעיות פנימיות של האדם עם עצמו.

  וכאן בדיוק אנחנו רוצים להבדיל בין גורמים שונים במריבות בזוגיות.

  הגורם שהוא הטריגר, הגורם שהוא למעשה מסייע ועוזר לנו בהתפתחות האישית שלנו, הגורם שמאיץ את תהליך הכאב והסבל כלומר אנחנו נרגיש תסכול, אכזבה, עצב, הערכה עצמית נמוכה כתוצאה מהתנהגות בזוגיות שהיא לא נכונה.

  ובנוסף יש את הגורם שחושף את הבעיה. כלומר, אם בכל מערכת יחסים מרגישים בלופ של קושי בתקשורת, אנחנו תמיד נחפש את השורש של אותו גירוי שיצר את הכאב ולא את התוצאה.

  בד"כ מה שקורה, שאנחנו מייחסים את הבעיה בזוגיות לדבר שגורם וחושף את זה שוב ושוב.

  כלומר, הטריגר שזה מה שחושף את הבעיה, אבל הוא לא המקור לבעיה, ואז אנחנו מוצאים את עצמנו בלופ של סבל מתמשך ולא מבינים למה לא מצליחים להשתחרר מאותה בעיה ולהגיע לזוגיות ולתקשר בצורה תקינה ובריאה.

  זאת אומרת התסכול והאכזבה בזוגיות היא לא הבעיה, אלא מנגנוני ההגנה שגורמים בזוגיות להסתובב מסביב לבעיה שוב ושוב וזה הרבה יותר עמוק, וכמובן שכל מי שמגיע אליי לטיפול המטרה להגיע לשחרור של הבעיה והכאב משורש הנשמה.

  וכשאנחנו מגיעים לטיפול ומבינים את הצורך האמיתי שלנו מאחורי הרגש שצף אנחנו מבינים שהצד השני הוא לא הבעיה אלא הסימפטום וכאן מדייקים את הטיפול לעומק.

  post-img

  צרו עמי קשר

   עוד בנושא

   איך קשור רווחה אישית למציאת זוגיות?

   רווחה אישית זה החופש לבצע פעולות בחיינו שגורמות לנו לאושר גדול. לאו דווקא פעולות שאנחנו עושים בשביל עצמנו אלא יותר לסביבה. לדוגמא:...

   לקריאה
   משברים בזוגיות

   עד כמה אתם מודעים ויודעים מתי לקחת אחריות על הבעיות שלכם בזוגיות? האם צד אחד מרגיש מנוצל והצד השני לא מבין...

   לקריאה
   9 טיפוסים לפי הביולוגיה הטבעית

   קיימים 9 טיפוסים שמורכבים מיסודות אור, אש, אויר, מים, עץ, אדמה ומתכת. הם מושפעים מהנשמה, נפש וגוף. ולכל אחד יש תכונות...

   לקריאה
   ההבדל בין לאהוב ולהיות נאהבת ולהצלחה בזוגיות

   איך בכלל יודעים מתי מצליחים בזוגיות? האם הגיל של זוגות שנשארים ביחד שנים רבות הוא זה שקובע? ומה זה אומר שיש...

   לקריאה
   דילוג לתוכן